USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
  • Kontakt

Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande

Förhandsbokning
2026-08-25
2026-08-26

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

100

Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande

 Wi-Fi
 Privat strand

Strand

 Aktiviteter

Vandring

 Husdjur ej tillåtna

Inga husdjur


Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande med 4 sovrum, som vetter mot havet, har ett strandnära läge några meter från Atalaia. Villan, som ligger ungefär 16 minuters gångavstånd från Praia dos Anjos-stranden, erbjuder Wi-Fi samt en parkering.

Arraial do Cabos centrum ligger 15 minuters promenad bort och Estádio Hermenegildo Barcelos finns cirka 1 km bort. Om du känner för att besöka omgivningarna, kolla in Parque Estadual Da Costa Do SOL som ligger i närheten av den här villan med 5 badrum. Gästerna kan också besöka Kyrkan Nossa Senhora dos Remédios, som ligger ungefär 18 minuters promenad bort.

I Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande finns bekvämligheter för självhushållning, som kylskåp, ugn och glas i ett komplett kök. Restaurangen Sol na Cozinha erbjuder ett urval av medelhavsrätter. Gästerna kan enkelt ta sig till flygplatsen Cabo Frio, som ligger 20 minuters bilresa från boendet. För gästernas aktiva vistelse erbjuds vandring.

  • Lokala sevärdheter
  • Parque Estadual Da Costa Do SOL
    14 km
  • Segunda Igreja Batista Em Arraial Do Cabo
    615 km
  • Sandmar
    322 km
  • mirante
    482 km
  • Igreja Tanque de Betesda
    332 km
  • Sand Mar Arraial do Cabo
    335 km
  • Praia Grande
    435 km
  • Flygplatser
  • Cabo Frio Flygplats
    12 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Inga husdjur

Mat och drycker

  • Köksgeråd

Aktiviteter och avkoppling

  • Strand
  • Trädgård
  • Grill faciliteter
  • Vandring

På rummet

  • Sittgrupp
  • Klädkammare
  • Trädgårdsmöbler
  • Matbord
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV

Hotellregler

Incheckning: från 14:00 till 21:00
Utcheckning: från 06:00 till 12:00

Vanliga frågor

  • Hur långt är det från den strandnära Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande till Cabo Frio flygplats?

    Den strandnära Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande ligger inom 20 minuters bilresa från Cabo Frio flygplats.
  • Finns det Wi-Fi i Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande?

    Ja, Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande erbjuder Wi-Fi.
  • Hur mycket kostar det att boka den strandnära Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande?

    Det genomsnittliga priset för en natt i den strandnära Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande är 43$. För särskild information, kontakta boendet.
  • Erbjuder semesterbostaden ett kök?

    Semesterbostaden har ett kök med kylskåp, ugn och glas.
  • Vilken utsikt erbjuds i den strandnära Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande?

    Utsikten över havet erbjuds till gästerna i den strandnära Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-25
2026-08-26

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Casa Arraial Do Cabo Com Vista Para Praia Grande, Brasilien

2 Rua De Castro Neto, Arraial do Cabo, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © allriodejaneirohotels.com

All rights reserved